Jakie biuro rachunkowe wybrać?

Jednym z nieodzownych elementów prowadzenia działalności gospodarczej jest księgowość. Wielu nowych przedsiębiorców obawia się tej kwestii ze względu na to że wymaga poświecenia, mnóstwa czasu i energii oraz dobrej znajomości różnych przepisów prawa. Dobrym posunięciem początkującego przedsiębiorcy jest oddanie tej części do biura rachunkowego. Dzięki temu właściciel firmy będzie on mógł skupić się tylko i wyłącznie na własnej pracy i rozwoju biznesu.

Na co powinien zwracać uwagę przedsiębiorca zanim wybierze biuro rachunkowe ?

1. Doświadczenie księgowego.

Jeśli chcemy mieć pewność, że współpracujemy z doświadczonym biurem rachunkowym to musimy sprawdzić kiedy powstało i jak długo działa na rynku. Ponadto warto zapytać się o posiadane certyfikaty lub szkolenia.

2. Kompleksowość usług.

Warto mieć na uwadze czy kandydat na księgowego (biuro rachunkowe) prowadzi obsługę kadrową oraz czy jest mobilny w razie potrzeby. Im większy zakres świadczonych usług przez księgowego tym więcej czasu zaoszczędzimy w przyszłości.

3. Optymalizacja podatkowa.

Obecnie księgowy to nie tylko osoba która siedzi zakopana w papierach. Dobry księgowy jest partnerem w biznesie przedsiębiorcy. Służy zawsze dobrą radą i pomaga rozwiązywać różne problemy. Dzięki niemu przedsiębiorca powinien optymalizować podatki i obniżać koszty prowadzonej działalności.

4. Elastyczność.

Problemy w firmie pojawiają się zawsze. Ważne jest aby księgowy był zawsze pod telefonem w godzinach pracy przedsiębiorcy. Ponadto istotnym elementem jest procedura dostarczania dokumentów do księgowania. Jeśli zależy przedsiębiorcy na czasie to warto mieć księgowego, który sam będzie odbierał dokumenty z siedziby przedsiębiorcy.

5. Aktualizacja wiedzy

W polskim prawie przepisy zmieniają się bardzo szybko. Warto dopytać się księgowego lub właściciela biura w jaki sposób uzupełniają swoją wiedzę lub wiedzę pracowników. Księgowi często mogą przedstawić zaświadczenia lub certyfikaty z przebytych szkoleń i kursów.

zdjęcie biuro rachunkowe